čtvrtek 23. října 2014

Koncert Vypsané fiXy v Ostravě (22.10.2014)


Jooo a je to tady! Narozeninové turné :)

Tentokrát jsme se s Pájou vydaly do města, kde jsme ještě na fiXím koncertu ani jednou nebyly (teda myslím tím klubový koncert)...měly jsme z ostravského publika dost respekt.

Takže...jak začít? Dlouho už jsem žádný takhle veliký článek nepsala :/ tak jsem z toho mírné zmatená, takže prosím omluvte případné chyby, či nějaké divně napsané věty atd... :D
Navíc, během psaní budu asi odbíhat vařit oběd :)


No tož...nápad, plán a konečné rozhodnutí, vydat se na koncert fiXy do Ostravy, vznikl v hospodě u piva U Vojty...tam taky vzniklo nejvíc našich zajímavých nápadů :D Pokud se podaří realizovat celý ten plán, tak bychom si měly dát celkem 3 koncerty! Ale uvidíme...stát se může cokoliv a Olomouc je ještě sakra daleko.


22.10.2014 den ostravského koncertu...vůbec mi to včera nedošlo, ale přesně v tento den, před pěti lety, jsme s Pájou zažily (pro nás dvě) nejlepší koncert Vypsané fiXy! Tenkrát se to událo v Opavě v KD Na Rybníčku, byl to neuvěřitelný masakr, a byl to úplně první koncert, na který nás vezl můj tatínek...od té doby nás prostě vozí :) :) 
A včera nás taky vezl :)

Počasí bylo hnusné, podzimní, celý den vydatně pršelo a bylo chladno, večer to nebylo o moc lepší. Vyjeli jsme z domu okolo půl 6. Celou cestu jsme tedy jeli v dešti, nejhorší ale bylo, když jsme projížděli Opavou a přes neosvětlené přechody přes cestu nám přecházeli lidé. Chybělo málo a mohlo být neštěstí... Naštěstí se ale nic nestalo a v pohodě jsme dojeli až do ostravské části Martinov ke klubu Garage! Tam už stála skupina lidí netrpělivě očekávající otevření klubu. 
Vylezli jsme z auta a málem jsme zmrzli! Teda aspoň já... Kosa jak cyp.. Hned vedle klubu stojí martinovský masokombinát (říká se tomu tak doufám) o kterém hned začal taťka mluvit... :D
No my nás ale více zajímalo, jak to bude se vstupem..měly jsme s Pájou vyhrát lístky a nebyly jsme domluvené, jak se to bude řešit... Tak jsme si nakonec lístky normálně koupily :) bo ptát se děsivého týpka u vlezu se nám moc nechtělo...


Zkouška

Vnitřek klubu byl pěkný, moc se nám to tam líbilo..bylo to tam takové neobyčejné...  (popisovat vám to tu nebudu, zajeďte si tam :P :D ) Čepovali tam svoje pivo s názvem GARAŽMISTR. Bohužel jsem stihla ochutnat jen nefiltrovanou 12 a to ještě z plastu :( Ale byla moc dobrá :) Takže si budu muset někdy udělat "pivní výlet" :D (Jinak luxusní "pivní výlet" je v Rýmařově, tak mají dokonalý EXCELENT! :)) No a krom piva tam točili ještě luxusní višňovou limonádu, která se pak skvěle hodila po koncertě :D (Vlastoooo)

Předkapela se nazvučila, odešla a my si šly sednou na zem k zabranám u podia. Tam jsme sosali pivo černým brčkem a kutili, jaké to asi dneska bude? A bylo to hodně zajímavé!!! (Vlastooo)
Hoši si dávali na čas. Potom, okolo 9, už konečně vylezla předkapela. Botičky

Předkapela byla víc než parádní :) Překvapila nás. Pítrs tam nebyl! Protože se mu zrovna rodil syn a tak místo něj usedl za bicí Mejn. :) A tak vystoupení předkapely proběhlo v sestavě - Márdi (španělka), Mejn (bicí). Zazněly songy jako Ping Pong Bar, Marinetty, Agresivní děda, Irové, Děti z kouřové hory, Vypsanou fixou, Večerníček, Vlak u kterého si zahrál také Mejla, a vedle demáčových sogů také Robinson a Odraz slunce v karaoke... Mejnovi to šlo na bicí moc dobře a my se jen smáli a sledovali třísky lítající z jeho zajímavé "třískové" paličky.. několik z nich mu přistálo i ve vlasech. :D Vrcholem vystoupení předkapely byl návrat původního bicmena Pítrse za bicí. :) Naštěstí stihl dojet včas, bo nevím jak by bez něj proběhnul fiXí koncert :/
No...ještě než skončila "předkapela" jsme s Pájou běžely na hajzl, stihly jsme to akorát, nikdo tam nebyl, když jsme pak z wc vycházely, už tam byla fronta až na chodbu! Mazec... Místa u podia, které jsme kvůli záchodu musely opustit, byla dobře hlídaná, tak nebyl problém se vrátit zase zpátky :)


předkapela :)))

Po menší pauze už se na podiu zjevili všichni čtyři členové VF. A koncert, teda masakr, začal! 
Z počátku při asi dvou songách, byli lidi okolo celkem mrtví, pak se to ale rozjelo! Klasické nárazy ze zadu, z boku, omlácené kolena, vyškubané vlasy, polonazí mokří týpci... :D prostě klasika... :D lidi, kteří vždycky přiletí ze zadu, narazí do vás, zařvou a zase odletí... Nárazy a tlak zezadu byl kolikrát dost krutý! Nejděsivější bylo, když zábrana, která nás tam měla všechny udržet, začala padat dopředu. To už jsem se viděla zamáčknutá a polámaná někde pod podiem :/ V jednu chvíli vypadalo že to tam i Márdi drží očima :D Ke konci se vedle mě dokonce zjevil polonahý borec se sádrovou dlahou na noze!!! Nechápu jak to tam zvládal, takhle pařit! :D No prostě borec! :D 
No a samozřejmě, že i tentokrát se mezi lidma našel nějaký kokot, který nás krutě a nehorázně sral! Nárážel do všech okolo, schválně nastavoval lokty a furt se cpal do první řady, dokonce i některé z nás tahal za vlasy (což mě dokáže úplně nejvíc nasrat!!) tvářil se jak totální pičus a pak v jedné chvíli spadnul a ztratil ty svoje trapácké brýle :D plazil se tam po zemi a úplně zoufalý je tam hledal, už nebyl takový tvrďácký frajer jako před tím :D po chvíli hledání zmizel a už jsme ho neviděli :DV průběhu koncertu zaznělo spoustu dobrých songů, dokonce i těch, které jsme už dlouho na živo neslyšeli, jako například Hlava, James, Ruzyně, moje oblíbené Letadlo :) A další... Kapela hrála energicky a tak, jak jsem je už dlouho neviděla hrát! Užívali si to a dokonce i Mejn vypadal mnohem lépe :) (oproti posledním koncertů po jeho návratu) Zase hrál jak drak, tvářil se spokojeně a užíval si, když ho při jednom songu lidi hecovali k basovému sólu. :) Jo bez něj to fakt nebylo ono.... 
Mejla, ten zase klasicky houkal jako o život a mačkal krabičky :) ve svém magickém krabičkovém království. Jo to Márdi zase řádil :D Tentokrát neměl svoji Jolanu a tak hrál trsátkem!!! ...ale ne moc dlouho :D po chvíli mu spadlo na zem... Po dlouhé době se zase při hraní úchylácky kroutil :D Ale ten závěr koncertu...to bylo něco! Jako třetí a poslední přídavek byla Lumírova ponorka. Která začala zcela nevině..všeci hráli, pohoda, potom se to ale zvrhlo, Márdi hodil kytaru na zem a vzal si španělku, aby na ni dohrál zbytek songu. Po asi minutě jebl na zem i španělu, chytil za mikrofon a rozjel to! :D Pařil jak dva draci, pak překročil odposlechy, sedl si na okraj podia a zpíval..pak vyskočil i s mikrofonem a stojanem zpátky na svoje místo...máchal tam s celým stojan a já jen čekala, kdy tam někoho sejme :D rozpadl se mu mikrofon, tak ho tam sbíral po zemi a skládal a celou dobu u toho stále zpíval :D nakonec se složil na zem a jenom bezvládně ležel... a to byl konec koncertu!

Playlist (není popořadě a nevím jestli je celý)

Show Pana Loba
Diskokaktus
Hlava
Letadlo
Papírová hyena
Domácí motokrosař
Zapadá Hipík
Gigi
Darling
Dezolát
Detaily
Komik Lobotomik
Drogový večírek
Krásně smutný den
Lunapark
4 slunce
James
Ruzyně
1982
Nina
Trampolína
Antiryba
Barová Turistika
Šúrka mikrofón
Lumírova Ponorka

 S Mejlou :)

S Mejlou a tatínkem :)

Jo byla to jízda!!! Po koncertě zas všeci okupovali Márdiho... My jsme stáli na boku a hasili žízeň již zmíněnou višňovou limonádou, Mezitím kolem nás provlál Mejla a taťka ho šel hned odchytnout. :) Tak si spolu pokecali a my z toho úplně nechápaly, bo jsme si s Pájou myslely, že Mejla nemluví :D Nakonec jsme si dali s Mejlou společnou fotku :) To už se hlouček lidí okupujících Márdiho zmenšil na pouhé dvě holky a tak jsme využili situace :D Márdi se mi hned začal omlouval za tu aukci baneru...no co chybička se občas vloudí :) pokud nejde o život, jde o h*vno! :) Pak s ním  ještě taťka kecal a pak jsem se ptala, jestli neví nic o mojí mikině...no tak jsem zvědavá jestli se mi teda vrátí.. :/ Jestli jo, bude to mega mikinový příběh  na blogu :D Rozloučili jsme se s Márdim a chvilku ještě postávali v klubu...prohlídli si staré plakáty na zdech a zamířili k autu. Cesta domů byla opět nějaká krátká a strašně rychle utekla. 
Spát jsme šli totálně unavení a zmasakrovaní! Ale s dobrým pocitem, že to byla dokonalá akce a že to stálo za to!
Tak jsem zvědavá, jak bude pozítří v Krnově... mám z toho trochu obavy, protože v poslední době to tam na akcích dost umírá :/ Každopádně chystáme s Pájou malé překvapení a doufám, že se  nám ho podaří realizovat!!! :)


FOTO: omluvte kvalitu fotek..je to z našich mobilů, bo foťáky máme momentálně kajsi v piči :D

Žádné komentáře: