čtvrtek 25. března 2010

VF víkend (část 2.)

Musím uznat, že tohle byl opravdu luxusní víkend a jeden z nej víkendů vůbec... FiXa je opravdu skvělá kapela a mrzí mě, že jsem to nezjistila už před pěti lety, kdy jsem ji poprvé zaregistrovala..
Po skvělém a brutálním frýdeckém koncertě v krytu nás čekal krnovský koncert...na který jsme se těšily..asi rok:D

Sobota 20.3.2010

No tedy někdy kolem poledne jsem se probudila zmasakrovaná, ale úplně mimo, protože jsem věděla, že dnes VF uvidím znovu, ale bude to lepší, protože koncert se koná na domácí půdě a k tomu spousta našich známých okolo...:)
Do Kofoly jsme se s Pájou tentokrát vydaly vyjímečně busem, bo by tu cestu se svým zdevastovaným kolenem asi neušla...
V Kofole nás Jarda Peška přivítal slovy: "vy taky musíte být všude..":D a poté nastalo pro mě stresující čekání před vstupem do sálu. Seděly jsme u zdi, zadíraly a kutily nad tím, jestli si na nás Márdi náhodou vzpomene......Zvukovka se mezitím začala chýlit ke konci a u vstupu se hromadili lidi. Najednou slyším ze sálu známý song, otočím se na Páju a úplně jenom "CO???!":D...že by přece jen nezapoměl?:) Zkouška Samurajských Mečů skončila, za chvilku se otevřely dveře a mohly jsme vejít dovnitř. Ihned jsme zamířily na naše oblíbené místo ve předu....
Jako první vystupovala kapela
HAIKU, která mě nějak nezaujala, špíše mě to nudilo...zpěvačku nebylo moc slyšet a ostatní členové kapely se tvářili taky strašně akčně, takže jsem se nemohla dočkat, až odejdou....aspoň, že jsem při tom pokecala s Iviným bratránkem, který stál hned vedle mě...:))

Haiku se rozloučili a na podiu nastala výměna nástrojů...potom zhasly světla a na scéně se začali postupně zjevovat členové kapely, na kterou se těšil celý sál...VF! Konečně!:D Jako poslední se z poza opony zjevil "náš soukromý Bůh Bohů" se svou legendární Jolanou, které opět geniálně trčely struny:D Márdi stál za mikrofonem a dav šílel...:)


Koncert začal, stejně jako ve Frýdku, songem Duchové. Po nich následovala Holka s Lebkou,při které se to v publiku naplno rozjelo. Vlasy všude, skákání, nárazy ze zadu a ze stran nás provázely celým koncertem..oproti Stounu to byla úplná pohodička:)...Márdi se opět klasicky tlemil a vlál:D Mejn čuměl do lidí nebo měl zavřené oči, Mejla byl moc daleko:D a Pítrs schovaný v bicích a taky daleko:D Nejlepší ale z celého koncertu bylo, když Márdi před jedním songem začal valit něco o tom, že tento song už dlouho nehráli a něco, že je pro dvě slečny a pak už jenom ta luxusní melodie a "loď už pluje několik dní, vlny bičují přeplněný paluby......" S Pájou jsme se na sebe jen mimomísně a překvapeně vytlemily a užily si celé Samurajské Meče až do posledního akordu...Márdi nezapoměl!!!!:D:):))

Bohové ze San Piega;)
Márdi (sám o sobě:D)
Mejn (basovej bůh na kterého se vždycky vytlemím:D)
Mejla (bůh na kterého nikdy nevidím:D)
Pítrs (taky bůh protože hrát na bicí se zlomenou rukou to chce opravdu výdrž:))

"Bůh Bohů"
Playlist byl skoro stejný jako ve Frýdku, akorát o něco delší a bez songů Krasojízda a Letní Tlení, místo nic ale zase zazněly songy jako nečekaná a u mě oblíbená Lorenová, rozevlátý James, již zmíněné S.M., tradiční Drogový Večírek a zvrhlá Panenka Chou-Chou, která tentokrát zvrhlá nebyla:(:)) Skvělé a parádně rozjeté songy byly opět Kostel-Biohazard-McD, při kterém se všichni krásně rozskákali a Márdi si pořádně zařval, dále Barová Turistika u které se kvalitně masakrovalo a Márdi pobízel k ještě většímu masakru....pak taky Druhá Půlka Žárovky a Darling, Velká Láska a Suprkino...a...vlastně všechny songy byly parádní...:)

Playlist...chybí Kostel-Biohazard-McD, Sirény, Trampolína, Klenot, Ruzyně a 1982.V průběhu prvního přídavku jsme se s Pájou rozhodly zavítat do poga za náma, myslím, že zrovna hráli Trampolínu...v pogu jsme se párkrát proletěly, ale jinak jsme zůstaly nějak bokem... Již tradičně závěrečný song 1982 byl klasickým zakončením celé akce a tak trochu dojeb songem..bo už byl opravdu konec:D:) hoši odložili nástroje a odešli... Po koncertě se ihned rozjela after party a tak trochu hon na Márdiho....:D Když jsme se pak stavily za ním pro podpis na booklet dvd, zeptal se nás na Samurajské Meče a my mu jen nechápavě poděkovaly....krutě:)!


A zbytek after party? Tož ve zkratce....spousta pokeců...luxusní fotky se zajímavými lidmi:D...malý dáreček:D...Paření do posledních sil a nakonec neobvyklá cesta domů ve třech lidech:) po ní následovalo sezení v zastávce do šesti do rána...:) Více o after řeknou fotky....
s Pítrsem:) za těma bicíma mi tak vysoký nikdy nepřišel...:D
s Magdou:)
s Márdim:))
spolu:)
s hodně lidma:)

s kofolou:)
to je prostě úžasný člověk!!!:)
peace..
:)
:)
už nééé:)
néé:)cesta domů...
a v zastávce...
svítání:)


Koncerty Vypsané fiXy byly opět nezapomenutelným zážitkem...kapela hrála nahlas, energicky a s emocemi....lidi pogovali, co to šlo! Takže na tenhle "fiXí" víkend jen tak nezapomenem, ať už kvůli našim modřinám, tak kvůli jejich skvělé atmosféře a lidem...

Dodatečně chceme poděkovat: VF za dobré koncerty, Márdimu za podpisy, věnování, fotky a S. Meče, Fanymu za fotky, plakáty, pokec a ostatní..., Martinu Hradečnému za pořádání koncertu, Aničce za to, že nás ignorovala:), Jurovi za vřelé přivítání:) a hlavně mým rodičům za podporu a ochotu jet do Frýdku-Místku!!!...:) Osobně děkuji Páji, za to že do toho šla semnou a že je kokot:D:D:D(ty víš:))

Doufám, že jsem na nikoho důležitého nezapoměla...!

FOTO: Fany

4 komentáře:

Áňa řekl(a)...

Jeee :) tak to doufam ze pojedete na Carodejales k nam do Brna ;)

Pájja řekl(a)...

na Čarodějáles letos nejedem...nic zajimavého tam pro nás není...loni bylo líp :D

Pájja řekl(a)...

Adé ty válíš :D luxusní článek....wow a poděkování za to že jsem kokot :D....luxus.... je to pro mě pocta :D

Adéé řekl(a)...

já vím:D co bych pro tebe neudělala;) ty Buchlovice musíme dát!!! Ale tenhle víkend byl the best;)